Varga Szilárd fotóművész – akit sokan csak Szilu-ként ismerünk – 1979. szeptember 5-én született Nagykanizsán. Eredeti végzettsége szerint számítástechnikai technikus, akit a 3D grafika iránti érdeklődése vitte el a művészeti irányba, később tördelőszerkesztő grafikusként dolgozva került közel a fotókhoz.
A fotózást relatív későn, 30 éves kora után, 2010-ben kezdte csak el. Először digitális eszközökkel, majd később kezébe véve egy nedves kollódiumos képet döntötte el végleg: neki ez a világ kell. Változatos, több mint 170 éves fotótörténeti technikákkal, archaikus eljárásokkal – nedves kollódiumos eljárás, cianotípia, argentótípia, sópapír és alterációi - kezdett el foglalkozni, az internetet bújva, hozzá hasonló érdeklődésű emberektől mindent autodidakta módon tanult, s büszke volt rá, hogy nincsen szakirányú végzettsége. Mottója: „»Alkimista« fotóamatőr (EFIAP, A-MAFOSZ) vagyok és többnyire pucér emberekről készítek felvételeket. Ezüstből.”
Elhunyt Győri Vilmos (1928–2024) barcsi fotós.
„A Barcson élő amatőr fotós meghatározó alakja volt a helyi kulturális közéletnek. Vezetője volt a Barcsi Művelődési Központ fotókörének, a Szakmunkásképző Intézet és az I. sz. Általános Iskola fotószakkörének. A Népművelődési Intézet és az OFOTÉRT vállalat által pedagógusoknak szervezett fotótanfolyamok egyik előadója volt. Fotóival illusztrálták a Barcs városról kiadott albumot. Tevékenységét Barcs Városért kitüntetéssel jutalmazták. Gyerekkora óta fényképez, de tudatosan 1972 óta, amikor is egy kiállításon találkozott a Somogyi Fotóklub tagjaival.
Szomorú veszteség érte az osztrák és a nemzetközi fotográfiai közösséget.
Nyolcvanéves korában, gazdag életutat maga után hagyva eltávozott közülünk Albert Kriegler az Osztrák Fotográfiai Társaság (ÖGPh) elnöke. Életének jelentős részében a Burgenlandi Tartományi Kormány szakaparátusában dolgozott 2004-ig, nyugdíjba vonulásáig.
A fotográfiával 1969-ben kötelezte el magát. Munkásságához szorosan kapcsolódik a művészi fotográfia pozitív fejlődése Burgenlandban. Tagja volt a VÖAV Alsó-Ausztria és Burgenland regionális egyesületének, és 12 évig a VHS Matterburg Fotóklub elnökhelyetteseként dolgozott. Társalapítója volt az 1984-ben alakult VÖAV (Osztrák Amatőr Fotótársaságok Szövetsége) - Burgenland regionális egyesületének, amelynek megalakulása óta elnöke volt.1989 óta a VÖAV országos egyesület alelnöke.1992-ben az „Osztrák Fotográfiai Társaság-ÖGPh” tiszteletbeli tagja lett. Az ÖGPh 1994-ben elnökének választotta.
Nagy veszteség a magyar fotóstársadalomnak Dániel Pista barátunk elvesztése. A Mafosz Bizottságaiban eltöltött évek, a Pannónia Fotófórum aktív tagjaként végzett munkája, több klub vezetője és aktív tagjaként végzett fotókulturális tevékenysége nélkülözhetetlen. Sajnálatunkra, már csak odafentről adhatja építő tanácsait.
Dániel István 1939. márciusában született Sopronban. A fényképkidolgozás élményét elsős gimnazista korában, fotószakkörben élte meg. Első fényképezőgépe régi Korelle 3×4-es gép volt. Hamarosan másoló- és nagyítógépet barkácsolt és kamrájukban laborált. Nyári keresetéből egy új kétaknás Weltaflex gépet vásárolt. Műegyetemista korában kezdett el kiállítási képeket alkotni, és 1959-ben nyert először díjat országos fotópályázaton. Rendszeresen látogatta a fotókiállításokat, a MADOME és a TIT Szabadegyetem fotós előadásait és a Budapesti Műszaki Egyetem fotókörének vezetőségi tagja lett. 1962-ben, mint végzett villamosmérnök került Győrbe és lett tagja a Győri Fotóklubnak. Munkahelyén fotószakkört vezetett a rendszerváltásig.

Kedves Zsuzsa!
Súlyos betegség után, 74 éves korában elhunyt Katona Péter, a Márvány Fotóműhely vezetője és életének 82. évében elhunyt Kucsera Jenő fotóművész.