Az első magyar fotós, aki átlépte a kétezres határt
Kerekes István az első magyar fotós, aki átlépte a fotópályázatokon elnyerhető díjak számának kétezres határát. A magyar fotográfia történetében ez abszolút rekord.
A Mosonmagyaróváron élő fotós 2008-tól vesz részt rendszeresen fotópályázatokon. Az alkotó nevéhez fűződik két egyedi magyar fotós siker is. Ő az a fotográfus, akinek a Magyar Sajtófotó pályázatok harmincnyolc éves történetében elsőként sikerült egyetlen kategória mindhárom díját elnyernie (2017-ben a Mindennapi élet egyedi kategória, első, második és harmadik helyezettje lett). És szintén e pályázaton sikerült egy másik bravúr is. A Magyar Sajtófotó Kiállításokon először fordult elő, hogy egy szerző két alkalommal két különböző fotójával (egymást követő két évben), nagy fölénnyel elnyerje a közönség díját! (Favágó és gyermekei 2008, Yelena 2009) Ezen kívül említhetjük a Nők Lapja fotópályázat fődíját, a Földgömb magazin nagydíját, vagy az Országgyűlés által meghirdetett Együtt-lét fotópályázat első díját.
Kerekes István EFIAP/p, A-MAFOSZ/p az Olaszországban megrendezett International Photo Contest „Trofeo Stele Dauna 2016” pályázaton, a „Winner of the Absolute Prize Trofeo Stele Dauna” fődíjat nyerte. Ugyanezen a versenyen két FIAP Gold Medalt is kapott – „Life in the mud” című képével mint a legjobb fénykép a The women in the world kategóriában és „Playground in Balkan” című alkotásával mint a legjobb fénykép a Travel kategóriában.
A fekete fehér kategóriában a „Shepherd girl” című fényképe elnyerte a Best Portrait Monochrome díjat.
Kerekes István EFIAP/d1, A-MAFOSZ/p a szerb PCA Circuit 2017 pályázaton a legjobb szerzőnek járó FIAP Best Author díjat nyerte. A versenyre 55 országból 449 szerző nevezett.
A Montenegróban szervezett 1st International Contest Unlimited Photo 2017 pályázaton szintén a legjobb szerzőnek járó FIAP Best Author díjat nyerte. A versenyre 50 országból 274 szerző nevezett.
Papp Elek sikeres tagja az Amerikai Fotográfusok Szövetségének (PSA). Ez a világ egyik legjelentősebb fotós szervezete, amelyhez 500 fotóklub csatlakozott, és 70 országból mintegy 7 ezer hivatásos és amatőr alkotója van. A nagykőrösi születésű, mérnök, tanár és optometrista eddig már tizennyolcszor szerepelt a világ legsikeresebb fotóművészeit felsoroló Top 25-ben a szövetség évenként megjelenő kiadványában
(PSA Journal „Who is Who in Photography”).
Az olaszországi 20. Gran Tour delle Colline 2016 körversenyen, Kerekes István EFIAP/p Migrants in backlight című portfóliójával megnyerte a verseny nagydíját (Trophy Gran Tour). Ugyanezen pályázaton a Trofeo Citta di Figline Valdarno versenyen Maramuresan tale című fényképe elnyerte a színes szabad kategória első díját (FIAP Gold Medal), míg a Trofeo Colline di Pratomagno versenyen Migrants in backlight sorozata elnyerte a Best work contest fődíjat, és a Shepherd girl című fényképe a Best photos of children díjat kapta. A verseny történetében ez az első alkalom, hogy magyar fotográfus nyeri a nagydíjat!
Szép sikert értek el ifjú fotósaink az Ománban rendezett 38th FIAP Youth Print Biennial-én. Országkollekcióink egy bronzmedált és egy 8. helyet szereztek.
Az I. kategóriában (16 éven aluliak) bár nem volt annyi nevező, ahány képpel lehetett volna megmérettetni magunkat, így is szép eredményt, a 8. helyet szerezték meg.
Két egyéni díjat is magukénak tudhatnak a fiatalok:
YELENA 200
Kerekes István EFIAP platinadiplomás fotóművész fotója elérte 200. díját.
A 2009 júniusában egy máramarosi kislányról készült portré egyedi módon írta be magát a magyar fotográfia történetébe! A fénykép 5 kontinens 35 országában szerepelt, s egyedülálló különlegesség az is, hogy a 72 elnyert aranymedálból 26 a FIAP (Nemzetközi Fotóművész Szövetség) és 12 a PSA (Amerikai Fotóművészek Szövetsége) aranyérme.
Hasonló eredményre (az egy fényképpel elnyert díjak száma) a magyar fotográfia történetében még nem volt példa!